Sandığımız 6. Olağan Genel Kurul'u Yapıldı.


Demiryolu Sevenler ve Gönüllüleri Yardımlaşma Derneği-Sandığı’nın 6. Olağan Genel Kurulu, Türkiye’nin dört bir köşesinden gelen işçi-memur TCDD çalışanı demiryolcu ve demiryolu gönüllüsü üyelerin yoğun katılımı ile yapıldı.

                      SLAYT75QG2890.jpg

 

75QG2928.jpgDemiryolu Sevenler ve Gönüllüleri Yardımlaşma Derneği-Sandığı’nın 6. Olağan Genel Kurulu, 8 Nisan 2012 tarihinde, İller Bankası Sosyal Tesislerinde, yurdun dört bir köşesinden işçi ve memur binlerce TCDD çalışanı demiryolcu ve demiryolu gönüllüsü üyelerimizin katılımı ile çoşku içinde gerçekleştirildi.

 

75QG2978.jpgGenel Kurul’a Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Malatya Milletvekilleri Mücahit Fındıklı ve Ömer Faruk Öz, Elazığ Milletvekilleri Zülfü Demirbağ ve Faruk Septioğlu, Siirt Milletvekili Afif Demirkıran, Van Milletvekilleri Fatih Çiftçi ve Burhan Kayatürk, Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten, Bingöl Milletvekili Eşref Taş, Adıyaman Milletvekili Mehmet Erdoğan, TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman, Genel Müdür Yardımcıları İsmet Duman ve İsa Apaydın, Demiryol-İş Genel Başkanı ve Türk-İş Genel Mali Sekreteri Ergün Atalay ve Türk-İş Eski Genel Başkanı Salih Kılıç telgraf mesajları ile katılarak tebriklerini ilettiler.

 

75QG2920.jpgGenel Kurul, Mustafa Akgöz’ün başkanlığını Ahmet Akkaya, Metin Kaymaz, Vahap Murat ve Macit Yorulmaz’ın üyeliklerini yaptığı bir divan tarafından yönetildi.

 

Genel Kurul’a; Halkbank eski Genel Müdür Yardımcısı Ali Olgun, Türk Metal Sendikası eski Genel Merkez Yöneticisi Refik Üstün, Meslek Okulu Mezunları Derneği Genel Başkanı Alparslan Taylan, Demiryolu Özürlüler Derneği Genel Sekreteri Ali İhsan Karaköy, Demiryolu Emekliler Derneği Genel Sekreteri Ali İhsan Karakuş, Groupama Sigorta Finans Yöneticisi Bedriye Yıldırım, Hukuk Müşaviri Av. Avni Kurt ve Mali Müşavir Ahmet Akkaya gibi çok sayıda demiryolcu dostu ile birlikte TCDD Behiçbey Vagon Bakım Onarım Atölye Müdürü Hami Karpuzcu ile Müdür Yardımcıları Metin Hamitoğlu ve Cemal Süslüoğlu, Loko-Bakım Atölye Müdürü Orhan Armutçu, Ankara Gar Müdürü ve Demoksan Genel Başkanı Talip Ünal ile Ankara Gar Müdür Yardımcıları Derviş Kirlioğlu, Hasan Doğan, Elektrik Elektronik Araştırma Müdür Azmi Şevata, Karabük Lojistik Müdürü İbrahim Güven, Irmak Depo Müdürü Veysel Kayış ve pek çok işyeri yöneticisi de konuk olarak katıldı.

 

75QG2911.jpgAk Parti Malatya Millevekili Hüseyin Cemal Akın, BYDK emekli üyesi ve Ray İnşaat Genel Koordinatörü Mahmut Yalçın, Başbakanlık Müşaviri Nihat Gürbüz, Yıldırım Bayazıt Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Vedat Gürbüz, Maliye Bakanlığı Baş Müfettişi Hamza Kaçar, Devlet Demiryolları İşletmesi yöneticilerinden TCDD Müşaviri ve eski Genel Müdür Yardımcısı Şinasi Kazancıoğlu, TCDD Müşaviri ve eski Bilgi İşlem Daire Başkanı Ersin Taşçı, TCDD Müşaviri Şerafettin Deniz, Trafik Dairesi Başkan Yardımcısı Mehmet Öndeş ve 2. Bölge Cer Müdürü Abuzer Karadağ’ın konuk olarak katıldığı Genel Kurul’da demiryolları bünyesinde örgütlü sivil toplum kuruluşlarından; Ulaştırma Memur-Sen Genel Başkanı Can Cankeser ve Genel Sekreter Ahmet Altuntaş, Demard Genel Başkanı Nami Aras ve Ankara Şube Başkanı Metin Gedik, Dekad Genel Başkanı Adem Şahin, Genel Mali Sekreter Engin Güleç ve Eğitim Sekreteri Hacı Kıvrak, Demiryol-İş Ankara Şube Başkanı Nuh Kale, Şube Sekreteri Yaşar Aydın, Şube Mali Sekreteri Musa Eker, Türk Ulaşım-Sen Elazığ Şube Başkanı Resul Korkmaz, Ulaştırma Memur-Sen Diyarbakır Şube Başkanı Hacı Kaplan, BTS Ankara Şube Başkanı İsmail Özdemir, BTS İstanbul 1 Nolu Şube Başkanı Hasan Bektaş, Ulaştırma Memur-Sen Malatya Şube Başkanı Mustafa Adak, Ulaştırma Memur-Sen Ankara Şube Başkanı Cemal Sağkol ve çok sayıda yönetim kurulu üyeleri de hazır bulundular.

16.05.2013
Tasarım: Ankara Rehberi Yayınlama: Ankara Hosting