Genel Kurul'da Plaket Töreni Yapıldı.


16 Haziran 2012 tarihinde yapılan 7. Olağan Genel Kurul’da TÜRK-İŞ Genel Mali Sekreteri ve DEMİRYOL-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay, Demiryolu Sevenler ve Gönüllüleri Yardımlaşma Derneği Onursal Genel Başkanı olarak kabul edildi. Ayrıca, Genel Kurul tarafından, Türk işçi hareketine yapmış olduğu hizmetler ve katkıları nedeniyle bir şükran plaketi takdim edildi

 75QG3417plaket01.jpg

16 Haziran 2012 tarihinde yapılan 7. Olağan Genel Kurul’da TÜRK-İŞ Genel Mali Sekreteri ve DEMİRYOL-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay, Demiryolu Sevenler ve Gönüllüleri Yardımlaşma Derneği Onursal Genel Başkanı olarak kabul edildi. Ayrıca, Genel Kurul tarafından, Türk işçi hareketine yapmış olduğu hizmetler ve katkıları nedeniyle bir şükran plaketi takdim edildi. DEMİRYOL-İŞ Ankara Şube Başkanı Nuh Kale’nin takdim ettiği şükran plaketini; Ankara dışında olmasından ötürü Genel Kurul’a katılamayan Sayın Ergün Atalay adına Dernek ve Sandık Başkanı Nurettin Öndeş aldı.“Ankara Şube Başkanımız Sayın Nuh Kale’den, Genel Başkanımız Sayın Ergün Atalay’a takdim etmek üzere bu plaketi almaktan büyük bir şeref ve gurur duyuyorum.” diyerek plaketi alan Dernek Başkanı Nurettin Öndeş “Genel Başkanımız Ergün Atalay Beyin, gerek işçi hareketi ve gerekse sendikal camia içerisinde ayrı bir yeri vardır. Bu gün TÜRK-İŞ Konfederasyonu’nun Genel Mali Sekreteri olarak, TÜRK-İŞ’e bağlı sendikaların ve işçi hareketinin yükünü taşımaktadır. Kendisi ile gurur duyuyoruz. Şükran ve minnet duygularımızın bir ifadesi olarak bu plaketi yönetim kurulumuz ile birlikte kendilerine arz edeceğim.” şeklinde konuştu. 

1plaket02.jpgGenel Kurul’da, Dernek ve Sandık Başkanı Nurettin Öndeş’e, 15 yıla yakın bir süre boyunca gerek dernek ve gerekse sandık adına yapılan başarılı çalışmalar ve hizmetlerinden ötürü bir şükran plaketi takdim edildi. Plaketi Genel Kurul’a katılan AK Parti Malatya Milletvekili Sayın Mücahid Fındıklı verdi.

AK Parti Malatya Milletvekili Mücahit Fındıklı, plaketi verirken şöyle konuştu;
“Bu plaket, Nurettin Bey için de sürpriz oldu sanırım, demiryolcuları işte bu yüzden çok seviyorum; vefalı insanlardır. Sayın Başkan, bu plakette sana hitaben bir yazı var ve ben bunu okumak istiyorum;‘'Sayın Nurettin Öndeş, şahsınızın önderliğinde, göreve geldiğiniz günden bu güne, sandık ve derneğimizin gelişmesine, değişmesine ve büyümesine verdiğiniz özverili katkılarınız, hayalleri gerçeğe dönüştüren aklınız ve becerileriniz bizlere ve üyelerimize güç ve güven vermeye devam edecektir.''Sayın Başkan, Allah, her yöneticiye böyle anlar, böyle görevler nasip etsin. Bu plaketi bu hayırlı günde bütün arkadaşlar adına sana takdim ediyorum''
 
 
75QG3423buharli.jpgGenel Kurul’a konuk olarak katılan AK Parti MalatyaMilletvekili Sayın Mücahit Fındıklı’ya, Demiryollarına ve demiryolculara vermiş olduğu hizmet ve katkıları nedeni ile bir “Buharlı Lokomotif” maketi takdim edildi. Buharlı Lokomotif maketini Takdim eden Dernek Başkanı Nurettin Öndeş, “Sayın Vekilim, biz demiryolcuların sıkıntılarının aşılmasında gerçekten özverili bir çaba vermektedir. Ben kendilerine ve yine Malatya Milletvekilimiz sayın Ömer Faruk Özbey’e şükranlarımı arz ediyorum. Özellikle geçici işçilerimizin sorunları ile ilgili olarak, onların 6 ay süreyle çalışabilmesine imkan sağlayabilmek için doğu bölgemizden 15 milletvekilimizin katılımı ile bir çalışma komisyonu kuruldu, bu komisyonun sekreteryasını da Ömer Faruk Özbey üstlendi. Geçici işçilerimizin durumu takip ediliyor.
Ben Sayın vekilime böyle bir günde bizleri yalnız bırakmadığı için şükran ve minnet duygularımızın bir ifadesi olarak yönetim kurullarımız adına bu maketi takdim ediyorum.”
Buharlı lokomotif maketini Dernek Başkanı Nurettin Öndeş’ten alan Ak Parti Malatya Milletvekili Mücahit Fındıklı, “ Bunu hak ettim mi bilemiyorum ama inşallah daha güzel çalışmalar yapıp, bir de sizlerin elinden hızlı tren maketi almayı istiyorum.” dedi. 
 
75QG3424plaket03.jpgGenel Kurul’da, Doğu ve Güneydoğu bölgelerinde çalışan demiryolu işçileri adına Dernek ve Sandık Başkanı Nurettin Öndeş’e şükran plaketi takdim edildi. Plaketi DEMİRYOL-İŞ Malatya Şube Sekreteri Necmettin Aysan takdim etti.
Bölge insanının yapılan hizmetleri asla unutmayacağını vurgulayan Aysan, “Doğu ve Güneydoğu bölgemizde 13 ilde hizmet veren DEMİRYOL-İŞ Malatya Şubesi olarak, 1983 yılından 2012 yılına kadar 29 yıldır istikrar içinde hizmet veriyoruz. Bu istikrarı sağlayan ve bölge insanına hizmette bizlere liderlik eden sayın başkanıma şükranlarımı arz ediyorum.” Diyerek plakette yer alan ifadeleri Genel Kurul ile paylaştı;“Sayın Nurettin Öndeş, sendikal mücadelede göreve geldiğinizden bu güne kadar, emeğe olan saygınız ile bölge insanlarına yansız ve tarafsız, karşılık beklemeden yapmış olduğunuz yardımlar ve hizmetlerden dolayı şükranlarımızı sunar, bundan sonraki yaşamınızda aynı ilkelerle başarılarınızın devamını dileriz.”  
 
75QG3432plaket06.jpgGenel Kurul’da Dernek Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Emin Öztürk ve Dernek Denetim Kurulu Üyesi Sayın Şehri Şahbaz’ a emeklilikleri nedeniyle şükran plaketi verildi. Sayın Emin Öztürk’ün plaketini TCDD Sağlık Daire Başkanı Sayın Ali Kara, Sayın Şehri Şahbaz’ın plaketini de TCDD Mali İşler Daire Başkanı Sayın Nejat Fırat takdim etti. 
 
 
 
 
.75QG3429plaket05.jpg
 
 
 
 
 

 

16.06.2012
Tasarım: Ankara Rehberi Yayınlama: Ankara Hosting