Derneğimiz 7. Olağan Genel Kurul'u Yapıldı.


Demiryolu Sevenler ve Gönüllüleri Yardımlaşma Derneği’nin 7. Olağan Genel Kurulu, 16 Haziran 2012 tarihinde, İller Bankası Sosyal Tesislerinde, yurdun dört bir köşesinden işçi ve memur binlerce TCDD çalışanı demiryolcu ve demiryolu gönüllüsü üyelerimizin katılımı ile gerçekleştirildi.

 175QG3361.jpg

Demiryolu Sevenler ve Gönüllüleri Yardımlaşma Derneği’nin 7. Olağan Genel Kurulu, 16 Haziran 2012 tarihinde, İller Bankası Sosyal Tesislerinde, yurdun dört bir köşesinden işçi ve memur binlerce TCDD çalışanı demiryolcu ve demiryolu gönüllüsü üyelerimizin katılımı ile gerçekleştirildi.275QG3394.jpg

Genel Kurul, Başkanlığını Demard Genel Başkanı Nami Aras’ın, üyeliklerini Necmettin Aysan, Ümit Demirbacak Ahmet Akkaya ve Suat Güntepe’nin yaptığı bir divan heyeti tarafından yönetildi.

Genel Kurul’da, TÜRK-İŞ Genel Mali Sekreteri ve Demiryol-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, Demiryolu Sevenler ve Gönüllüleri Derneği Onursal Genel Başkanı olarak kabul edildi.

Genel Kurul’a Ak Parti Malatya Milletvekili Mücahit Fındıklı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı eski Müsteşarı ve Başbakanlık Müşaviri Ali Toptaş, Başbakanlık Müşaviri Nihat Gürbüz, Maliye Bakanlığı Baş Müfettişi Hamza Kaçar, Avukat Avni Kurt ve Mali Müşavir Cemal Görür konuk olarak katıldı.

Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü’nden, İnsan Kaynakları Daire Başkanı Adem Kayış, Sağlık Daire Başkanı Ali Kara, Mali İşler Daire Başkanı Nejat Fırat ve Trafik Dairesi Başkan Yardımcısı Mehmet Öndeş’in katıldığı Genel Kurul’da Demiryollarında örgütlü sivil toplum kuruluşları ve sendikalardan;375QG33452.jpg Demard Genel Başkanı Nami Aras, Dekad Genel Başkanı Adem Şahin, Dekad Genel Başkan Yardımcıları Haşim Alçı ve Lokman Yıldız, Demard Genel Sekreteri Ali Erdoğan, Demiryol-İş Ankara Şube Başkanı Nuh Kale ve Şube Mali Sekreteri Musa Eker, Türk Ulaşım-Sen Ankara 1 Nolu Şube Başkanı Yaşar Yazıcı ve Şube Mali Sekreteri Gürsel Koç, BTS Ankara Şube Başkanı İsmail Özdemir ve Şube Yönetim Kurulu Üyesi Süleyman Enginar, Dekad Malatya Şube Başkanı Fethi Harman, 2. Bölge Mali İşlerden ve BTS Ankara Temsilcisi Feridun Çalış hazır bulundular.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Ak Parti Malatya Milletvekilleri Ömer Faruk Öz ve Cemal Akın, Diyarbakır Milletvekillleri Galip Ensarioğlu, Oya Ararat, Van Milletvekili ve TBMM Kit Komisyonu Üyesi Mustafa Bilici, Siirt Milletvekili Arif Demirkıran,475QG3337.jpg Elazığ Milletvekilleri Lütfi Demirbaş ve Faruk Septioğlu, Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman, Türk-İş Genel Mali Sekreteri ve Demiryol-İş  Genel Başkanı Ergün Atalay, TCDD Teftiş Kurulu Başkanı Numan Yavuz, Demiryol-İş Sendikası Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri, Demiryol-İş Sirkeci Şube Başkanı Cavit Ocak, Demiryol-İş İzmir Şube Başkanlığı, Ülkücü İşçiler Derneği Genel Başkanı Refik Üstün, MEB Strateji Geliştirme Daire Başkanı Nurettin Konaklı ve Demiryolu Meslek Okulu Mezunları Derneği Başkanı Alparslan Taylan Genel Kurul’a telgraf mesajları ile katıldılar.

Genel Kurul’da yapılan seçimler sonrasında Nurettin Öndeş başkanlığındaki mevcut yönetim yeni bir dönem için daha güven tazeledi.

16.06.2012
Tasarım: Ankara Rehberi Yayınlama: Ankara Hosting